Síla Pětice - Postavy

26. února 2011 v 14:32 | Chloé =) |  Knihy, které stojí za to :)

Matt

Jméno: Mathew "Matt" Freeman

Věk: 14

Barva očí: Jasně modré

Barva vlasů: Černá

Charakter a stručný popis jeho role v knihách: Matt je tichý a na první pohled nezajímavý chlapec. Chodí za školu a působí spíše jako rušivý element na všechny děti kolem. V prvních dvou dílech je hlavní postavou právě on. Zjišťuje jak ovládat svou moc. Nidky by nenechal na pospas svého přítele Richarda.


Richard

Jméno: Richard Cole

Věk: 25

Barva očí: Hnědá

Barva vlasů: Hnědá

Charakter a stručný popis jeho postavy v knihách: Richard je novinář pracující na nejnudnějším místě na světě. Moc touží po úspěchu a když za ním přijde malý chlapec se zajímavým příběhem, chytí příležitost za pačesy. Ze začátku Mattovi nevěří nic z toho, o čem se ho Matt snažil přesvědčit. Časem ale zjišťuje, že všechno je pravda v ve velkém dobrodružství má také svou roli. Je to hodný, spolehlivý a věrný přítel. Několikrát Mattovi zachránil život a začal se o něj starat, po té co Matt utekl z projektu PSPP.


Pedro

Jméno: Pedro

Věk: 14

Barva očí: Temně hnědé

Barvla vlasů: Černá

Charakter a stručný popis jeho role v knihách: Pedro je nedůvěřivý peruánský chlapec, který je zvyklý na zdejší tvrdý život. Pedro stejně jako Matt tuší, že je jiný než ostatní lidi. Když se pak v jeho prostém životě objeví Matt, náhle věří, že by mohl dokázat mnohem více, než do teď. Společně s Mattem procestují celé Pru, zachrání ho před policií a vylečího, když Mattův bude viset na vlásku.


Moc ráda bych vám napsala o více postavách, ale myslím, že to nestojí za to. Spisovatel této knihy se nebojí zabíjet své postavy. Když tam nějakou dá, hned nebo za několik chvil jí zabije. A navíc... nejsou tak důležité, jako ti tři nad tímto textem
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Julča Julča | E-mail | 5. prosince 2012 v 14:58 | Reagovat

Zapomněla jsem, že Jamie, Scott a Scarlett vůbec nejsou důležití, i když právě oni jsou ze slavné pětice...
Myslím, že bys je tam měla doplnit, když tam máš Matta a Pedra!

2 kiki kiki | 17. května 2014 v 16:08 | Reagovat

myslím že Jamie Scott a Scarlett jsou taky dost zajímavý a důležitý -__- <3 vůbec nechápu proč si nenapsala i o nich.
Freeman je best!:33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama