kapitola 31

24. srpna 2011 v 22:02 | Chloé |  Strážci času- Probuzená temnota
Pro všechny, kdo tu i po tak dlouhé abcenci zůstali :D


Rayn


Svět se změnil…
Tekl teprve týden od doby, co se Rose a její přátelé vypařili do neznáma, a ta proradná mrcha- ano, Lathenie- už zabila nejmocnější lidi světa.
Americký prezident- mrtvý!
Anglická královna- mrtvá!
Ruský prezident- mrtvý!
A takhle bych mohl pokračovat, až bych vyjmenoval všechny státy a státečky světa.
Aby nastal úplně totální zmatek, zabila i skoro všechny guvernéry, ministry… všechny, kdo by se mohl chopit vlády země a donutit lidi k činům.
Našlo se pár odvážných a odhodlaných lidí, kteří se pokusili semknout ostatní dohromady, popouzeli je k boji, ale všichni skončili stejně… mrtví!
Austrálii zasáhlo silně zemětřesení… v Itálii vybuchla menší sopka a pohřbila dvě vesnice… Maledivy, Lakadivy a ostatní nízko položené souostroví se potopili následkem obrovské vlny tsunami, vyvolané zemětřesením, která zpustošila Indonésii… v Africe napadl sníh a Asii sužují vedra…
Tak tohle Lathenie stihla za týden! Samozřejmě s pomocí mého bratra.
Celý svět už pomalu ztrácí pevnou půdu pod nohama….
Lidé jsou zalezlí ve svých domovech a nevycházejí ven. Bojí se… aby taky ne, když v ulicích hlídkují démoni a zrůdy nepředstavitelných vzhledů. Když náhodou narazí na nějakého člověka venku, prostě ho zabijí. Když ovšem odpřísáhne věrnost bohyni, odvlečou ho někam pryč.
Já, můj táta, Jimmy, Shaun, Laura a Coral jsme založili něco jako… tábor pro lidi v nouzi. Ano, nazvěme to tak, ačkoli nouzi má nyní každý.
"Základna" je náš dům a dům souseda, který jsme spojili sklepy. Za chvíli se protunelujeme k dalšímu domu.
Démoni jsou sice nepředstavitelně krutí, ale jsou tupí jako polena, takže vás do domu pronásledovat nebudou.
Zkráceně celému světu vládne strach a smrt.
Modlím se k samotnému Dartemisovi, aby Rose a jejím přátelům dodal sil a odvahy.
Sedím na svém vozíčku a píši článek na internetu. Nemůžu ostatním pomoct fyzickou prací, tak pomáhám alespoň takhle. Hned si připadám užitečnější. A protože je Jimmy expert před kódy, hesla a zámky, zařídil, že mi bude internet fungovat. Neboural se na nějakou NASA družici, nebo co.
Další spojení s okolním světem je malé rádio na baterky. Elektřina nefunguje a notebook, dobíjíme malou větrnou elektrárničkou, kterou sestavil také Jimmy. Sluneční by byla k ničemu… veškeré sluneční paprsky halí černé mraky.
Shaun a Jimmy rychle zasvětili mého tátu do technik zabíjení démonů. Díky bohu má Jimmy i Shaun jakési magické věcičky. Jimmy vlastní nějaký vybuchující kuličky a Shaun meč. Super meč. Dohromady to ničí démony jedna báseň.
Coral a Laura nejdřív byly neskutečně naštvané, protože jim lhali prakticky o svém druhém životě.
Laura zjistila, kdo doopravdy zabil její dceru a kdo, ten samý tvor, způsobil trápení jejímu synovi, kvůli smrti jeho spízněné duše.
Coral se zase dozvěděla, kdo chodí s její dcerou. První její reakci byl záchvat smíchu, protože popis Arkarianova vzhledu není moc důvěřivý, ale protože si to po zemi náhle chodí démoni, tak proč ne modrovlasí, šest set let staří chlapíci?
Ty dvě se starají spíše o ostatní lidi… vaří a ošetřují jim rány.
Kdyby Lathenie zjistila, že tady ukrýváme guvernéra Oklahomi, který byl náhodou v Angel Falls a Jimmy se Shaunem mu pomohli z průseru, nejspíš by nás všechny zabila. Ne nejspíš, ale určitě.
Jimmy i Shaun ze sebe vydávají všechno. Hlídkují ve dne v noci a nechtějí si dát ani na chvíli oddech. Snaží se zachraňovat, co nejvíc lidí to jde, ale nemůžou zachránit všechny. To prostě nejde.
Oni dva jsou základy naší "domobrany". Ale… jsou jen dva. Můj táta nemá žádnou magckou věcičku od bohů a ani není moc zběhlý v bojových uměních, jako třeba Shaun v šermu. V tomto směru bych byl užitečný, ale… jaksi se nemůžu postavit na nohy. Sice se o to pokouším, ale moje snaha spíše jenom přidělává ostatním starosti.
A co vlastně dělám na internetu? Dávám články na největší sítě všech kontinentů. Zprávy o situaci v Austrálii. Samozřejmě Jimmy vymyslel nějaký krycí systém, díky kterému nikdo nepozná, odkud píši.
Občas se sem tam někdo najde a odepíše, nebo podá informaci o své zemi.
Nejvíc zpětné odezvy chodí z Evropy. Nedávno mi napsala Magdalene DeFoe z Francie. Poslala mi i pár fotek, jak to tam vypadá (kdyby nebyla situace taková, jaká je, asi bych se dobrovolně začal učit francouzsky…).
Zveřejňuji článek o tom, jak se co nejúčinněji bránit démonům (tak, že se s nimi nebudete pouštět do nějakých potyček) a hned se mi pod článkem zobracuje komentář od… bože, to ani nepřečtu… Lenka Macháčková. Česká republika. Ještě, že je její komentář anglicky, jinak by mě z těch zahnutých znamének asi jeblo… předpokládám, že když ta znaménka mají ve jménech, mají je i v normálních slovech.
Z jejích informací mi dochází, že to v její zemi není tak kritické, jako v Austrálii. Ani Francie na tom není nejhůř.
Zajímalo by mě, co je na té pidi zemičce tak extra… vůbec nechápu, proč zrovna Česká republika je toho ušetřena. I když… jejich prezident a veškerá vláda je taky pod drnem. A vlastně jsem to i špatně formuloval. Není ničeho ušetřena, jenom jsou tam následky mnohem mírnější, než tady, ale to se dá jednoduše chápat, když je tu samotný Veridian.
Zvenku se ozývá křik. Během dvou vteřin je Jimmy v obýváku a chystá se jít na pomoc dotyčné osobě. Bere do ruky sáček s vybuchujícími kuličkami a vychází ven. Za ním se hned řítí můj táta a muž, asi stejně starý jako on, kterého před dvěma dny zachránil Shaun.
Dnes je venku mnohem větší rámus, než jindy…
Ani ne po minutě přibíhá do domu ten zachráněný muž s velikou krvavou ránou na tváři.
"Co se tam děje?" vyhrkávám. Každou chvíli se ozývají tlumené výbuchy, ale žádný řev, který jindy démoni vydávají, se neozývá.
"To nejsou démoni! Někdo mnohem horší!"
"Kdo?!"
"Vypadá jako obyčejný chlapec… ale nechává za sebou… hroznou spoušť!" Christian… Mělo mě to napadnout. Jsem ale idiot! Co jsem si myslel… Ví, kde bydlíme…
"Dostaň mě ven!"
"Ale ty…"
"Prosím." Muž chvíli přemýšlí, ale pak mě přeci jenom odváží před dům.
Christian stojí proti mému tátovi a Jimmymu a vypadá, že se s nimi o něčem snaží mluvit. Ale podle Jimmyho zuřivé gestikulace soudím, že to není nic, co by potěšilo.
Všichni tři trhají hlavou mým směrem a Christianovi se po tváři rozlévá úsměv.
"Ále… Rayene! Rád tě zase vidím!" usmívá se.
"Já tebe ne," vrčím na něj.
"Ale to tak! Snažím se být milý… do prdele už mě s tím neser, nebo z tebe bude potrava pro démony!" řve na Jimmyho, který na něj zkouší útočit a Chris ztrácí trpělivost.
"Co tady chceš?" ptám se narovinu. Nemám zájem o nic z jeho strany, i kdyby mi řekl, že mi upekl čokoládový dort.
"Mmm… dejme tomu, že tě potřebuju jako návnadu pro Rose."
"Tak na to ti sere bílej tesák!"
"Já se tě ale neptám…" Jimmy na něj znovu útočí a Christian ho nějakým kouzlem posílá patnáct metrů od nás. Ten náraz je strašně silný a po dopadu se Jimmy nehýbe. Není čas na sarkasmus, ale docela se divím, že Jimmy nevyoral brázdu do silnice, jaká to byla síla…
Christian se zase otáčí na mě a táta si napůl stoupá přede mě.
"Chcete jít oba? Fajn! Ale uvidíme umírat Rose, takže…"
"Velký hovno! Rose ti nakope prdel!" ječím na něj.
"Myslíš? Být tebou, nevsázím se, prohraješ. Jo a ještě něco jsem chtěl…" zvedá ruku a já pociťuji šílené pálení v nohách, které se rozšiřuje do bederní oblasti zad. Pálení po chvíli přestává a Christian mi věnuje další ze svých úsměvů. "Postav se!"
"Co?" mračím se.
"Hele, bráško. Ty nejsi dementní, tak přestaň dělat, že jo. Řekl jsem, aby ses postavil." Sice se mi nechce dělat nic, co řekne, ale i tak ho poslouchám a opatrně se vzpírám na rukách a… udržuji se na nohách. Já stojím, aniž by mě někdo držel!
"Vidíš, jakej jsem hodnej. Tak, a protože jsi mi moc vděčný a chceš mi mou laskavost oplatit, dobrovolně půjdeš se mnou."
"O žádnou tvoji laskavost jsem se tě neprosil! A nikam nejdu!" Je mi jasní, že když prostě bude chtít mě donutit, udělá to, a já s tím nic neudělám, ale takhle alespoň ví, že se jenom tak nevzdám, když budu moct bojovat.
"Ale ale," vzdychá nešťastně. "Už jsem ti jednou řekl, že se tě ptát nebudu."
"Christiane, copak ti na nás nezáleží?" ptá se zoufale táta. Tohle je poslední pokus, jak Chrtovi zabránit v tom, co chce udělat.
"Ale ano, záleží. Proto tě nechám být a Rayn přežije, když nebude dělat problémy… Jo a, tomu rozpláclému hmyzu vyřiď, že stejně zemře!" kýve směrem, kde pořád leží Jimmy. Otevírám ústa k dalšímu vzdoru, ale v tom mi před oči padá černá opona…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jakou máš barvu očí?

Hnědá 42.9% (9)
Zelená 19% (4)
Modrá 4.8% (1)
Šedá 9.5% (2)
Černá 4.8% (1)
Modro- zelená 14.3% (3)
Šedo- modrá 4.8% (1)

Komentáře

1 Isabela Isabela | Web | 24. srpna 2011 v 22:14 | Reagovat

Sakra, dej varování kvůli ostřejšímu jazyku :D Je to krásný :D Pobavila mě ta část s Lenkou, fakt jo :D Jinak je mi ctí tu být :D

2 rabbit2 rabbit2 | E-mail | Web | 25. srpna 2011 v 0:17 | Reagovat

[1]: Souhlasím se všemi body :D :D :D

3 rabbit2 rabbit2 | E-mail | Web | 25. srpna 2011 v 0:19 | Reagovat

Tedy, já tu sice nejsem, ale je mi ctí, že znám ty holky z francie a ČR xDxD

4 Erin Erin | E-mail | Web | 25. srpna 2011 v 9:52 | Reagovat

[1]: Jo... s tím jazykem... :-D Příště :-D Ale co chceš od kluka? Bezcitnej mezek, takže musí nadávat :-D Ale děkuju :-)

[3]: Já tě tam chtěla dát, ale zrovna v den, kdy jsem tě tam potřebovala si na FB nebyla ... promiň :-D
A děkuju :-)

5 sussanah de silva sussanah de silva | Web | 27. srpna 2011 v 11:51 | Reagovat

chtělo by to nějakýho korektora, ale tenhle díl se mi dost líbí! =)

6 Erin Erin | E-mail | Web | 27. srpna 2011 v 13:01 | Reagovat

Děkuju :-)
Korektora mám, ale jelikož jsem na SČ dlouho kašlala a pomalu se blížím ke konci, nemá cenu už to opravovat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama